Binmonitor

Monitorowanie aktualnego stanu zapełnienia pojemnika dzięki wykorzystaniu technologii GPRS

Co daje binmonitor?

  • Bieżący monitoring zapełniania – wyświetlanie aktualnych stanów na cyfrowej mapie
  • Wyeliminowanie przepełnień pojemników – ostrzeganie o wysokim stopniu zapełnienia
  • Zredukowanie ilości kilometrów – odbiór jedynie zapełnionych pojemników
  • Obniżenie kosztów – wyeliminowanie odbioru pustych kontenerów
  • Redukcja kosztów odbioru – mniejsze zużycie paliwa

Monitoring zapełnienia pojemników na odpady

BinMonitor to moduł odpowiedzialny za monitoring zapełnienia pojemników na odpady. Urządzenie może być zamontowane w różnego rodzaju pojemnikach na odpady, np. zbiornikach półpodziemnych, pojemnikach typu „dzwon” przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów, zamykanych kontenerach typ KP itp.

Kliknij w przycisk i przejdź do naszego sklepu, aby zobaczyć ten produkt

Schemat działania modułu Binmonitor

Monitoring aktualnego stanu zapełnienia pojemników możliwy jest dzięki ultradźwiękowemu czujnikowi odległości, baterii o długiej żywotności (do 5 lat) oraz przesyłowi danych GPRS. Dane zebrane przez sensor są na bieżąco przesyłane do systemu, a stan zapełnienia wizualizowany jest na cyfrowej mapie. Dyspozytor może planować w czasie rzeczywistym harmonogramy odbiorów w zależności od stopnia zapełnienia poszczególnych pojemników.

Wykorzystanie tagów RFID na pojemnikach oraz monitoring pracy zabudowy pojazdu pozwalają dodatkowo na automatyczne potwierdzanie wykonania odbioru. Terminal pokładowy umożliwi kierowcy sprawne przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych odbiorów również w przypadku słabej znajomości terenu.