|

Dystrybutor, automat do tankowania paliwa

Podstawowym urządzeniem wykorzystywanym na stacjach zajmujących się sprzedażą oleju napędowego i benzyny jest automat do tankowania paliwa – nowoczesne dystrybutory z naszej oferty pozwalają na jego bezpieczne oraz precyzyjne odmierzanie. Do kontroli całego procesu w tym przypadku służyć może terminal, który również proponujemy. Stworzony przez nas system sprawi, że zarządzanie tym strategicznym zasobem będzie jeszcze prostsze – zapraszamy do współpracy!

Czym charakteryzują się nowoczesne dystrybutory do tankowania paliwa?

Proces dystrybucji oleju napędowego czy benzyny powinien odbywać się szybko i w bezpiecznych warunkach – odpowiadają za to m.in. dystrybutorypaliwaAutomaty do tankowania muszą mieć dokładne liczniki z niską tolerancją pomiaru, a także węże wydawcze zapewniające możliwość komfortowego użytkowania stanowiska. Nowoczesny sprzęt tego typu łączy się obecnie z rozbudowanymi systemami zarządzania. Stacja wyposażona może być w urządzenia dystrybuujące surowiec sprzężone z układem przygotowującym bilans stanowiący podstawę do analizy efektywności danego punktu. Dostarczane informacje są też istotne w kontekście kontroli wartości w zakresie sprzedaży oleju napędowego czy benzyny z użyciem automatów kontrolujących tankowanie i porównania ich z danymi w stanach księgowych.   Oprócz systemu zarządzania elementem układu w tym wypadku jest również czujnik poziomu cieczy w zbiorniku. Dystrybutor paliwa połączony ze specjalną sondą to wygodne rozwiązanie dla właściciela stacji. Uzupełnienie zasobów jest dzięki temu realizowane zawsze na czas.   Nowoczesne automaty do tankowania wyposażone we wspomniany terminal to rozwiązanie pozwalające ponadto na szybkie podjęcie działań w razie wystąpienia usterki sprzętu. Urządzenia przekazują za pomocą systemu informacje o wykrytej awarii, wskazując konieczność wykonania prac serwisowych.

Jakie są rodzaje stojących dystrybutorów paliw?

Przy tworzeniu stanowisk do tankowania pojazdów należy wziąć pod uwagę m.in. potencjalną przepustowość danej stacji paliw. Jeśli jest ona zlokalizowana w ruchliwym miejscu, warto postawić na stojące dystrybutory jednopaliwowe. Jak wskazuje nazwa, automaty te przystosowane są do podawania np. wyłącznie benzyny lub oleju napędowego. Zastosowanie takich urządzeń daje możliwość obsłużenia większej liczby osób w krótszym czasie.

Sprzedaż dwóch lub więcej paliw na jednym stanowisku to natomiast tańsze w zakupie rozwiązanie, które z tego względu można częściej spotkać na polskich stacjach. Jeśli chcą Państwo zbudować kompletne systemy zarządzania z automatami do tankowania gwarantujemy pełne wsparcie w tym zakresie, bazując na naszym ogromnym doświadczeniu w tej branży – zapraszamy do skorzystania z oferty!

Podobne wpisy